BÜYÜYEN TÜRKİYE’NİN MAKİNA GÜCÜ İMES OSB
Haber
05 Nisan 2021 - Pazartesi 15:32
 
BÜYÜYEN TÜRKİYE’NİN MAKİNA GÜCÜ İMES OSB
Kocaeli – Gebze VI.(İMES) Makina İhtisas Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü koordinasyonunda yapılan programlarla bölgemizde hayata geçirilen projeler, firmaların üretim süreçlerine dair son gelişmeler kamu, kurum ve kuruluşların yanı sıra basın mensuplarıyla da paylaşılıyor.
Gündem Haberi
BÜYÜYEN TÜRKİYE’NİN MAKİNA GÜCÜ İMES OSB

Son olarak Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Doç. Dr. Tahir BÜYÜKAKIN başta olmak üzere Dünya Gazetesi'nin kıymetli temsilcileri Yönetim Kurulu Başkanı Hakan GÜLDAĞ, Genel Koordinatörü Vahap MUNYAR, Yayın Kurulu Başkanı Şeref OĞUZ, Kocaeli Temsilcisi Sabiha TOPRAK bölgeyi ziyaret etti.

Programda İMES Dilovası OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet TOKKAN, Yönetim Kurulu Başkanvekili Kerim ÇOLAKOĞLU, Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet ŞAHİN, Müteşebbis Heyet Üyeleri Erol ELMAS, Hasan İSTANBULLUOĞLU ve İMES Bölge Müdürü Onur KESİCİ eşlik etti.

 

Makina Sektörünün Rekabetçi Firmasına Ziyaret

Ziyaretin ilk durağı yerli CNC tezgâhları ve yerli CNC kontrol ünitesi sistemleri gibi son derece stratejik projelere imza atan Akım Metal firması oldu. Başkan BÜYÜKAKIN ve beraberindeki heyeti özenle karşılayan firma yetkilileri firmanın grup şirketleri, üretilen ürünler konusunda bir sunum gerçekleştirdi. Firma yetkilileri Mustafa BÖĞET ve Fazıl BÖĞET sunumun ardından Dünya Gazetesi yazarlarının sorularını yanıtladı ve daha sonrasında firmanın üretim tezgâhları gezildi. Yerli solunum cihazına parça üretimi, savunma teknolojileri ve çok sayıda milli ürün gamı bulunan firma, ziyaretçilerin takdirini topladı.

 

Solunum Cihazının Devre Kartları İMES Dilovası OSB’de Üretiliyor

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir BÜYÜKAKIN, Gazeteci Hakan GÜLDAĞ, Vahap MUNYAR, Şeref OĞUZ ve İMES Dilovası OSB yöneticileri programa ARTE Elektronik firmasıyla devam etti. Yerli solunum cihazlarının kartlarının üretimi, savunma sanayii, otomotiv, medikal ve beyaz eşya olmak üzere birçok sektörde yıllık 1 Milyon baskılı devre kartı üretimi ile dışa bağımlılığı azaltan ARTE Elektronik, ihracat rakamlarıyla öne çıkıyor. Firma toplantı salonunda, üretilen ürünlerin ve finansal çıktıların yer aldığı sunumun yapılmasının ardından üretim sahasına inildi ve farklı üretim eylemlerinin gerçekleştirildiği makinalar ve tezgâhlar üzerine inceleme yapıldı. Firma yetkilileri devre kartlarının üretim, baskı ve kontrol aşamalarıyla ilgili detaylı bilgi verdi.

 

 

Dört Binin Üzerinde Ürün Üretiyor, Yirmi Dört Ülkeye İhracat Yapıyor

Programın devamında üç bin beş yüzün üzerinde ürün çeşitliliği ile savunma sanayi, otomotiv, beyaz eşya, ağır makine gibi pek çok sektöre iş parçası ve ekipmanları bağlama alanında faaliyet gösteren ve başta Avrupa ülkeleri olmak üzere yirmi dört ülkeye ihracat yapan Er-El firması ziyaret edildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir BÜYÜKAKIN, İMES Dilovası OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet TOKKAN, Dünya Gazetesi Yazarları Vahap MUNYAR, Şeref OĞUZ firmada üretilen ürünleri

inceledi. Tek tek tezgâhları inceleyen Dünya Gazetesi yazarları, ER – EL firması temsilcisi Erol ELMAS’a geliştirdikleri ürünler ile ilgili sorular yöneltti. Başkan Tahir BÜYÜKAKIN da geliştirilen ürünleri detaylı bir şekilde inceledi.

 

İstihdam ve İhracat Odaklı: İMES Dilovası OSB

ER – EL firma ziyaretinin ardından OSB Yönetim Merkezi’nde İMES Dilovası OSB yöneticileriyle bir araya gelindi. Altyapı ve üstyapı yatırımlarının yanı sıra kurumsallaşma ve dijital dönüşüm süreçleriyle ilgili bilgi paylaşımının bulunduğu bir sunum yapıldı. Sunumda bölgeye değer katacak istihdam ve ihracat odaklı projelerin başında gelen İMES Uygulamalı İleri Mühendislik Mükemmeliyet Merkezi ve Kümelenme Programı’nın önemi ve güncel durumları Başkan BÜYÜKAKIN ve Dünya Gazetesi temsilcileriyle paylaşıldı.

 

Döküm Sektörünün Lideri İmalatının 98’ini Yurt Dışına Yapıyor

Ziyaretin son durağı döküm sektörünün yenilikçi ve çevreci yaklaşımlarıyla dikkat çeken firmalarından biri olan Silvan Sanayii oldu. İmalatının 98’ini ihraç eden firmayı ziyaret eden Dünya Gazetesi Yazarları Vahap MUNYAR ve Şeref OĞUZ’a İMES Dilovası yönetimi eşlik etti. Silvan Sanayii Yönetim Kurulu Başkanı Demir MOLLAOĞLU ile bir araya gelen gazeteciler, firmanın kuruluş hikâyesinin ardından baretleri takıp yeleklerini giyerek Silvan Sanayii’nin devasa döküm sahasını gezdi.

 

İMES Dilovası OSB, Sektörü Yakından Takip Eden Yazarları Ağırladı

Son firma ziyaretinin ardından bölgeden ayrılan Dünya Gazetesi Genel Koordinatörü Vahap MUNYAR ve Yayın Kurulu Başkanı Şeref OĞUZ düzenlenen programdan dolayı İMES OSB yönetimine ve Bölge Müdürlüğü yetkililerine teşekkürlerini ileterek İMES Dilovası OSB’nin tüm ülkeye örnek bir sanayii yapılanması olduğunun altını çizdi.

 

Bölge Müdürlüğü Saha ve Çevrimiçi Etkinliklerine Devam Ediyor

İMES Dilovası OSB Bölge Müdürlüğü pandemi koşullarını da göz önünde bulundurarak saha ve çevrimiçi etkinliklerle bir araya geliyor. Sanayicilerinin öneri, talep ve sorunlarına yönelik gerçekleştirilen etkinliklerle bölgenin ve bölgede özveriyle üretim yaparak katma değer üreten firmalarının faaliyetlerini kamuoyuyla paylaşıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BÜYÜYEN, TÜRKİYE’NİN, MAKİNA, GÜCÜ, İMES, OSB,
Yorumlar
Haber Yazılımı