EĞİTİME DESTEK PROTOKOLLERİ, VALİ SEDDAR YAVUZ TARAFINDAN ONAYLANMAYA DEVAM EDİYOR

|
EĞİTİME DESTEK PROTOKOLLERİ, VALİ SEDDAR YAVUZ TARAFINDAN ONAYLANMAYA DEVAM EDİYOR

Eğitime %100 Destek Kampanyası kapsamında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Hacı Ömer Sabancı Vakfı iş birliği ile yapılacak olan Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Atölye Binasına ait protokol Vali Seddar Yavuz tarafından onaylandı.

Valilik makam toplantı salonunda gerçekleştirilen protokol imza törenine; Vali Seddar Yavuz’un yanı sıra Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, Hacı Ömer Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan, Proje Müdürü Dinçer Dindar, Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim Işıl katıldı.

15 Temmuz 2022’de yapımına başlanacak ve 2 kattan oluşacak olan Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi atölye binası projesinin 15 Mart 2023’de tamamlanması planlanmıştır.

Vali Yavuz burada yapmış olduğu konuşmalarında, protokole ait bilgiler paylaşarak şunları kaydetti:  “Bugün yine çok hayırlı bir iş ve geleceğimizin teminatı sevgili evlatlarımızın meslek edinmesini kolaylaştıracak güzel bir faaliyet için bir aradayız. Daha önce Sabancı ailesi tarafından Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yapılmış ve hizmete açılmıştı. Uzun yıllar ilimize hizmet etti. Şimdide mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde mesleki eğitimin vazgeçilmezi olan atölyelerin daha modern daha güzel halde yapılarak çocuklarımızın iş hayatına hazırlanması ve iş gücü piyasasının arzu ettiği yetişmiş insan gücünü yetiştirmek maksadıyla yine bugün Hacı Ömer Sabancı Vakfı ile 1400 metrekare kapalı alanda yapılacak atölye binalarının protokolünü imzalayacağız.”

Hedef: Kaliteli İnsan Gücünün Yetiştirilmesidir

Vali Yavuz konuşmaların devamında ise şunları söyledi: “Sabancı ailesi Türkiye’nin ekonomisine, sanayisine, kültürüne bugüne kadar ciddi katkılar yapmış, bizimde her zaman gururla takip ettiğimiz yerli sermaye ve önemli bir sanayi kuruluşumuzdur. Bu vesileyle bugüne kadar ülkemize ve ilimize önemli katkıları olmuş, bugün aramızda olmayan Sabancı ailesinin kıymetli büyüklerine Allah’tan rahmet diliyor, bu hayır ve iyilik faaliyetlerinin artarak devam etmesini temenni ediyorum. Eğitime %100 destek kampanyası kapsamında tüm sanayicilerimizi, iş insanlarımızı, hayırseverlerimizi eğitim alanına yatırım yapmaya bir kez daha davet ediyorum. Çünkü eğitim ulusların rekabet gücünü belirleyen, refahını, bağımsızlığını direk etkileyen en stratejik alanlardan bir tanesidir. Dolayısıyla bireysel zenginlik anlam ifade etmez, ulusal refahın artırılması kaliteli insan gücünün yetiştirilmesi bizim için en önemli stratejik alanlardan bir tanesidir. Bu vesileyle bir kez daha Sabancı ailesine ve Vakfın kıymetli Genel Müdürüne teşekkür ediyorum. Bu protokolümüzün hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bir yıl gibi kısa bir süre içerisinde de bitirip inşallah önümüzdeki sene hizmete açmayı hedefliyoruz. Umarım herhangi bir gecikme olmaksızın neticeye ulaşır ve hep beraber kurdelesini kesmek nasip olur. Bir kez daha katkısı ve emeği olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi. 

Konuşmaların ardından Vali Seddar Yavuz ve protokolün tarafları, İzmit ilçemizde yapılacak Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Atölye Binasına ait protokolü hayırlı olsun dilekleriyle imzalayarak, günün anısına toplu fotoğraf çektirdiler.


Yorup Yap

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.