GEBZE'DE MART MECLİSİ TAMAMLANDI

|
GEBZE'DE MART MECLİSİ TAMAMLANDI

Gebze Belediyesi Mart ayı olağan meclis toplantısı Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün yönetiminde meclis toplantı salonunda tamamlandı.

Gebze Belediyesi Mart ayı olağan meclis toplantısı, kent meydanında bulunan meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi. Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün yönettiği mart meclisi, yoklama ve bir önceki aya ait karar özetlerinin oylanarak kabul edilmesiyle başladı. Meclis gündeminde yer alan; yapı kayıt belgesi alan 20 adet parselin satışına ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu, belediye mülkiyetinde bulunan Yavuzselim ve Hürriyet Mahallelerindeki taşınmazların yapılan müracaata ilişkin listede bilgileri verilen 14 hak sahibine (kullanıcılara) fiili kullanım alanları doğrultusunda 6292 Sayılı Kanunun 8. Maddesince doğrudan satışlarının yapılmasına ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu ve belediyeye devri yapılan Mustafapaşa (Yavuzselim) Mah. 321 ada 323 parselin 6306 Sayılı Kanun Kapsamında satışına ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu görüşülerek karara bağlandı. Gündemde yer alan 7 gün 24 saat esasıyla hizmet verecek kreş açılması amacıyla Güzide Sosyal Hizmetler Gıda Tur. Rek. Ve İnş. San. Tic. Ltd. Şti. ne yetki verilmesi ile Kreş Görev ve Çalışma Yönetmeliğinin kabulüne ilişkin Hukuk Dilekçe Tetkik ve İsimlendirme Komisyonu Raporunun oy çokluğuyla kabul edildiği Gebze Belediyesi Mart ayı olağan meclisinde ilgili müdürlüklerden gelen teklif maddeleri de görüşülmek üzere ilgili komisyonlara havale edildi. Gündem maddelerine ilişkin ve gündem dışı meclis üyelerinin sorularını cevaplandıran Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, “11 okulun mülkiyet sorununu çözdük. 8 okulun da yapılmasını sağladık. Vatandaşın sorununu çözerken kamuya olan borcumuzdan da mahsup ettirdik. Milli Eğitime okul yapılması karşılığında veriyoruz, bedava vermiyoruz. Sorunu çözüyoruz, vatandaşın 30 yıllık mağduriyetini gideriyoruz” ifadelerini kullandı.   


Yorup Yap

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.