VALİ YAVUZ, ARTVİNLİLER İLE BİR ARAYA GELDİ

|
VALİ YAVUZ, ARTVİNLİLER İLE BİR ARAYA GELDİ

Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekleri Federasyonunu ziyaret eden Vali Seddar Yavuz, Başkan Mikail Kalyoncu ve yönetimiyle bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu.

Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekleri Federasyonu Başkanı Mikail Kalyoncu ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Vali Yavuz, federasyon tarafından sunulan hizmetler, uygulanan projeler ve faaliyetlerine ilişkin bilgiler aldı.

Selamlama konuşmalarını yapan Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekleri Federasyonu Başkanı Mikail Kalyoncu : “Sayın Valim, öncelikle bu davetimize iştirak ettiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyoruz. Bizleri bu akşam gerçekten onore ettiniz. Bu vesileyle bir Kocaelili olarak size yapmış olduğunuz çok önemli faaliyetlerinizden dolayı sizlere müteşekkiriz.” dedi.

Herkesin Bu Ülkede Hak Ettiği Yerde Olmasını Arzu Ediyoruz

Doğudan batıya akraba toplulukları ile bir bütün olduğumuza değinerek sözlerine başlayan Vali Yavuz: “Biz doğusu batısı, kuzeyi güneyi ve dün birlikte yaşadığımız tüm coğrafyadaki kardeşlerimizle birlikte bir bütünüz ve beraberiz. O yüzden Türkiye 85 milyondan ibaret değil ve büyüklüğümüzün farkında olmak gerekir. Biz büyüklüğümüzün farkına vardığımız zaman başka bir ülke olduğumuzu da fark edeceğiz. O yüzdende biz sizlerin Kocaeli’de olmanızdan, kendi kültürünüzü, örf ve adetinizi, mutfağınızı burada yaşatmanızdan mutluluk ve gurur duyuyor ve bunun çok daha elzem olduğunu düşünüyoruz. Çünkü yerel değerlerin kaybolmasını biz asla arzu etmiyoruz. Yerel değerlerin bütünü tamamladığını düşünüyoruz. Bu yüzden biz bütün bir coğrafya ile bütün renkleriyle bunları kucaklıyor ve herkesin bu ülkede hak ettiği yerde olmasını arzu ediyoruz.”

Kim Olduğumuzu Unutmamalıyız

Bu buluşmaları gönül buluşması olarak da değerlendiriyorum diyen Vali Yavuz: “Gerçekten büyük bir değişim ve dönüşüm yaşanıyor. Örfümüz, âdetimiz, hayata bakışımız, hayatı algılayış biçimimiz etkileniyor ama bir şey etkilenmemelidir. O da kim olduğumuzu unutmamızdır. Kim olduğumuzu unutmamalıyız. Bunu unutmaya başladığımızda sorunlarımız artar.  Gidecek çok yolumuz, alacak çok mesafemiz var. Bunu yapabilmemizin yolu birbirinizi sevmekten geçiyor. Siyasi görüşü ve felsefi düşüncesinden dolayı aranıza mesafe koymayın. Kucaklaşalım, hep birlikte bu ülkeyi daha iyi bir ülke haline getirelim ve büyük Türkiye’nin nimetlerinden hep beraber istifade edelim. Ben bir kez daha hepinize teşekkür ediyorum. Sizlerin her daim hizmetinde ve emrinde olmaktan gurur duyuyoruz. Allah yolunuzu bahtınızı açık etsin. Huzurlu ve mutlu günlerde tekrar buluşalım. Bir isteğiniz olduğunda her zaman her daim kapımız, gönlümüz sizlere açıktır. Sevgiyle saygıyla selamlıyor, hayırlı akşamlar diliyorum.”

Toplantıya katılım sağlayanların ihtiyaç,  sorun ve taleplerini dinleyen Vali Yavuz, çözümü noktasında gerekenlerin yapılacağını belirtti. Karşılıklı istişarelerin yapıldığı ziyaret, toplu fotoğraf çekimi ile sonlandı.


Yorup Yap

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.