ARAS: AYÇİÇEK YAĞI İKTİDARI GÖTÜRECEK.
Haber
21 Ocak 2021 - Perşembe 12:35
 
ARAS: AYÇİÇEK YAĞI İKTİDARI GÖTÜRECEK.
Yeniden refah partisi Kocaeli il teşkilatı aylık il divan toplantısını, partinin il binasında bulunan milli görüş konferans salonunda gerçekleştirdi.
Ekonomi Haberi
ARAS: AYÇİÇEK YAĞI İKTİDARI GÖTÜRECEK.

Salgın hastalık nedeni ile toplantıya Kocaeli’nin on iki ilçesinden belirli görevlerdeki parti yetkilileri katılabildi. Toplantıya genel merkezi temsilen katılan Kocaeli il sorumlusu Ulvi Çavdar a divan heyetinde yer verildi.
Toplantıya yoğun ilgi gösteren basın mensuplarının toplantının tamamını izlemesine olanak tanındı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan il başkanı Mehmet Aras ın konuşması gündeme damgasını vurdu. Aras partililer tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.


MARKET POŞETİ İKTİDARI KAYBETTİRDİ, AYÇİÇEK YAĞI İKTİDARDAN EDECEK.
Aras ın konuşmasının merkezinde halkın yaşadığı hayat pahalılığı vardı. Kendisinin emekli olduğunu ve her zaman 5 lt yağ alma imkanı bulamadığını belirten Aras. Sırtını rantiyeye dayayan kodamanlar kusura bakmasın bizim gücümüz marketten 2 lt yağ almaya yetti. Bu nedenle açıklamamı 2lt yağ üzerinden yapacağım, dedi.
Marketlerden en ucuza alınabilen yağın litresinin bir yılda %85 arttığını belirten Aras, hükümetin market poşeti ve soğan fiyatı yüzünden İstanbul ve Ankara yı kaybettiğini, böyle devam ederse, Ayçiçek yağının iktidarın sonunu getireceğini ifade etti.


BİR İSYAN DA GÖLCÜK İLÇE BAŞKANINDAN GELDİ.
İlçe raporlarının verilmesi sırasında söz alan Gölcük ilçe başkanı Mustafa Bayazıt ın gündeminde de esnafın sorunları vardı. Kendisinin esnaflık yaptığını belirten Bayazıt, 20 yıllık esnaflığının en zor günlerini yaşadığını belirtti. Elektrik, su, doğalgaz ve temel tüketim maddelerine %100 ü aşkın zamların yapıldığını hatırlatan Bayazıt, bu böyle nereye kadar devam edecek, diye sordu.
Kamu bankalarının batan esnafa rahat nefes aldırmak yerine, mallarına haciz koyduğunu söyleyen Bayazıt, alışveriş merkezlerin de, belediyenin toplu taşıma araçları ve Pazar yerlerinde yoğun kalabalıklar halinde gezen vatandaşın, esnafın dükkanında oturmasına neden izin verilmiyor, dedi.
Esnaf meslek örgütlerinin, avm lobisi kadar etkisinin olmadığını söyleyen Bayazıt kürsüden alkışlar ile uğurlandı.


BAŞİSKELE DE YENİ BAŞKAN TEVFİK CİVELEK.

İl başkanı Mehmet Aras, Kocaeli halkına genel başkan Dr. Fatih Erbakan tarafından göreve atanan ve kongrede seçilerek göreve başlayan yeni ilçe başkanı Tevfik CİVELEK i tanıttı.
Partiden verilen bilgiye göre, Civelek; 1973 Başiskele doğumlu, evli ve üç çocuk babası, izmit imam hatip lisesinden 1992 de mezun oldu. 2 yıl fabrikada işçilik yapan ilçe başkanı, 2009 yılında Kocaeli gençlik spor il müdürlüğünde görev yapmaya başladı. Mehmet ali kağıtçı stadında 3 yıl stadyum sorumlusu olarak çalışan Civelek, parti kurulduğu günden beri Yeniden refah partisi il yönetiminde görev yapıyor.


SON SÖZ ULVİ ÇAVDAR A VERİLDİ.
Divanda son söz il sorumlusu Ulvi Çavdar a verildi. Kocaeli yi 40 yıldır tanıdığını uzun zaman ilimizde mesai harcadığını belirten Çavdar, partililer ile geçmiş siyasi deneyimlerini paylaştı. Genel merkez tarafından Kocaeli teşkilatlarına duyulan güveni anlattı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ARAS:, AYÇİÇEK, YAĞI, İKTİDARI, GÖTÜRECEK.,
Yorumlar
Haber Yazılımı