DİLOVASI DEVLET HASTANESİ'NDE EBELER UNUTULMADI
Haber
22 Nisan 2021 - Perşembe 16:27
 
DİLOVASI DEVLET HASTANESİ'NDE EBELER UNUTULMADI
Dilovası Devlet Hastanesi yönetim birimi dünya genelinde görünen Koronavirüs salgınında özveriyle çalışan ebe personelinin gününü unutmadı.
Sağlık Haberi
DİLOVASI DEVLET HASTANESİ'NDE EBELER UNUTULMADI

Büyük fedakârlıklarla gece gündüz, bayram-tatil demeden sonsuz sabır ve özveriyle çalışan, hayatını insan sağlığı için adamış sağlık çalışanlarının Ebeler Haftası'nın tadını çıkartmaya çalıştı.

 

Özellikle son günlerde Koronavirüs nedeniyle tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de ciddi panik havası yaratmasından dolayı hastanelerde yönetim ve personel büyük özveriyle çalıştığı günlerde yaşanan 21-28 Nisan Ebeler Haftası'nı unutmadılar.

 

Dilovası Devlet Hastanesi Başhekimi Ömer Naci Yılmaz, İdari ve Mali İşler Müdürü Şükrü Gözalan ve hastane personeli bir araya gelerek 21-28 Nisan Ebeler Haftası'nı hep birlikte kutladılar. 

 

Kutlamayla iligli olarak açıklama Dilovası Devlet Hastanesi,''Hastane Yönetimi tarafından yapılan açıklamada ülkemizin içinde bulunduğu Pandemi Sürecinde salgın hastalıktan kurtulma mücadelemiz adeta Kurtuluş Savaşı gibi bu sefer asker yerine cephede Sağlık Ordusu savaşmaktadır. Bu itibarla; Sağlık ordumuzda önemli yeri olan, ağır fedakârlıklar içerisinde sorumluluklarını yerine getirmeye çalışan ‘’Ebeler’’ sağlık sistemimizin vazgeçilmez unsurlarından biridir. Bu duygu ve düşüncelerle öncelikle Hastanemizde görev yapan ‘’Ebeler’’ olmak üzere Tüm ebelerin 21-28 Nisan Ebeler Haftası kutlanarak kendileri için hazırlanmış hediyeler takdim edildi.''ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DİLOVASI, DEVLET, HASTANESİ'NDE, EBELER, UNUTULMADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı