Ünlü oyuncu “Leyla Hanım” için İzmit’e geliyor
Haber
11 Şubat 2021 - Perşembe 12:55
 
Ünlü oyuncu “Leyla Hanım” için İzmit’e geliyor
İzmit Belediyesi tarafından yaptırılan, İzmit’in efsane belediye başkanı Leyla Atakan’ın hayatını konu alan “Leyla Hanım” filminin lansmanı bugün gerçekleştirilirken, filmde Atakan’a hayat veren ünlü oyuncu Naz Elmas, oyuncu kadrosu ve teknik ekip Ramada Otel’deki basın toplantısında yerini alacak
Kültür Haberi
Ünlü oyuncu “Leyla Hanım” için İzmit’e geliyor

Türkiye’nin doğrudan seçilmiş ilk kadın belediye başkanı olan ve 11 Şubat 1971’de görevi başında geçirdiği trafik kazasında ekibiyle birlikte hayatını kaybeden Leyla Atakan’ın yaşamını konu alacak “Leyla Hanım” filmi, Atakan’ın vefatının 50’ncı yıl dönümünde bugün saat 17.00’de Ramada Otel’de yapılacak lansmanla tanıtılacak. İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in büyük önem verdiği projenin yapımcılığını İzmit Belediyesi üstleniyor. 

 

NAZ ELMAS LANSMANA GELİYOR

Yönetmenliğini ve senaristliğini Mustafa Yılmaz’ın yaptığı, birçok ünlü oyuncunun yer aldığı filmin kadrosunda, herkesin yakından tanıdığı Naz Elmas da yer alıyor. Leyla Atakan’ı canlandıracak Naz Elmas’la birlikte, oyuncu kadrosu ve teknik ekip de lansmanda yer alacak. 

 

İZMİT’İN EFSANESİ FİLM OLUYOR

Belediye başkanlığı döneminde İzmit’e kazandırdıkları, halkla olan iletişimi, yaşam öyküsü ve ölümüyle efsaneleşen seçilmiş ilk kadın belediye başkanı Leyla Atakan’ın hayatı, İzmit Belediyesi ve Zeta Yapım tarafından film haline getiriliyor. Bugün Ramada Otelde gerçekleştirilecek filmin lansmanına Yönetmen ve Senarist Mustafa Yılmaz, oyuncular Naz Elmas, Gamze Dar, Ece Müderrisoğlu, Murat Aydın, Mehmet Çepiç, Yapım Koordinatörü Ali Can Taze, Genel Koordinatör İpek Tuğçe Kozak, Yapımcı Serkan Kuşari, Görüntü Yönetmeni Yunus Emre Karadavut da katılacak.

 

50’NCİ YIL DÖNÜMÜ ANISINA 

1968-1971 yılları arasında İzmit Belediye Başkanlığı görevinde bulunan Leyla Atakan, 3 yıl içine sığdırdığı önemli hizmetlerinin yanı sıra, talihsiz ölümüyle de hafızalardaki yerini koruyor. Atakan 1971 yılında görevi başındayken geçirdiği trafik kazasında, yanında bulunan 3 meclis üyesiyle birlikte hayatını kaybetmişti. Kadrosunda çok önemli isimlerin yer aldığı, Başkan Hürriyet’in yapımı için büyük emek verdiği filmin oyuncu kadrosu ve teknik ekibi Atakan’ın vefatının 50’nci yıl dönümünde İzmitlilerin karşısına çıkıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ünlü, oyuncu, “Leyla, Hanım”, için, İzmit’e, geliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı